E-mail

sekretariat@adwokacipiotrowscy.pl

Telefon kontaktowy / Fax

(81) 479 93 94
510 899 094
609 200 697

Kancelaria Adwokacka

ul. M.C. Skłodowskiej 18/6
20-029 Lublin

Prawo rodzinne odnosi się do sfery stosunków prawnych – praw i obowiązków – między członkami rodziny – małżonkami, dziadkami, rodzicami i dziećmi. Ta gałąź prawa – będąca częścią prawa cywilnego i sprawy z nią związane, jak mało które wymagają wyważenia pomiędzy zdecydowaniem i delikatnością działania, co niezmiennie zapewnia skuteczność w dochodzeniu przysługujących naszym Klientom praw.

Sprawy rodzinne – gdzie nadrzędnym interesem pozostaje ochrona praw najmłodszych, są tym rodzajem spraw, gdzie w szczególny sposób odczuwa się znaczenie dokonywanych czynności, zaś istotna pozostaje świadomość, że każde działanie odnosi określonego rodzaju skutek względem dziecka.

Naturalną konsekwencją spraw odnoszących się do małżeńskich stosunków majątkowych, są natomiast sprawy dotyczące podziału majątku wspólnego, które tak jak w przypadku spraw cywilnych, realizowane są z najwyższą starannością , zapewniającą ochronę i zabezpieczenie interesu Klientów naszej Kancelarii.

Typowe sprawy rodzinne to sprawy o rozwód, rozdzielność majątkową, alimenty, kontakty, władzę rodzicielską, podział majątku wspólnego i wiele innych…